Mo Ran

Mo Ran ( 墨燃 Mò Rán)

 

Jméno

墨燃 Mò Rán

  – inkoust
 rán – hořet; zapálit se; zapálit

Zdvořilostní jméno

墨微雨 Mò Wēiyǔ

  – inkoust
 wēi – maličký
  – déšť

Titul

墨宗师 Mò Zōngshī

  – inkoust
宗师 zōngshī – velmistr

Sekta

Vrchol Sisheng

Status – žije

Věk – 22 (mentálně 33) , 15/16 ( mentálně 32)

Pohlaví – muž

Narozen – 9. dubna

Výška – 189 ( dospělý)

– 179 (teeneger)

Rodina

Manžel – Chu Wanning

Matka – Duan Yihan

Otec – Nangong Yan

adoptivní strýček Xue Zhengyong

adoptivní teta – Wang Chuqing

adoptivní bratranec – Xue Meng

Element

Oheň

Dřevo

Zbraň – Jianghui

Přidělené zvíře – Husky

Hlas manhua

Cheng Zhang Taikang (voice actor)

Drama

Chen Feiyu (adult)

Xu Zien (child)

„Nejsem ambiciózní. Jen doufám, že se naučím nějaké dovednosti, abych mohl zachránit více lidí.“

Mo Ran, kapitola 300

Mo Ran (墨燃, Mò Rán) je žák a mladý mistr vrcholu Sisheng pod vedením Chu Wanninga.

Ve svém minulém životě byl prvním císařem kultivačního světa – Taxian-jun. Mo Ran spáchal sebevraždu ve věku 32 let poté, co ztratil veškerou motivaci žít, ale ke svému překvapení se probudil ve svém 16letém těle v prvním roce, kdy se stal žákem vrcholu Sisheng.

Vzhled

…vypadá dobře. Křivka jeho nosu je jemná a hebká, jeho rty tenké a orosené, jeho vzhled přirozeně vyzařuje tóny laskavosti a sladkosti. Pouhým pohledem na jeho tvář by si každý myslel, že je milý, dobrý člověk…

Mo Ran je popisován jako velmi atraktivní mladistvým a neškodným způsobem. Má dolíčky na tvářích, jiskřící oči a přirozeně zvednuté koutky rtů, takže to vypadá, jako by se neustále usmíval. Jeho oči jsou černé až do té míry, že drží náznaky zlověstné purpurové záře, která je patrnější, když je v jeho osobnosti Taxian jun.

Jako Taxian jun je popisován jako pohledný, ale nepřirozeně bledý s maniakálním výrazem v očích, které září fialovou barvou. Vždy je oblečen do černého hábitu se zlatými nitěmi a „Mian“, Kklobouku, který nosili starověcí čínští císaři.

Po znovuzrození je 22letý Mo Ran popisován jako o 3 cm vyšší (189 cm vs. 186 cm) než ve svém prvním životě. Rozdíl je způsoben tím, že během svého dospívání byl v tomto životě více fyzicky aktivní, místo aby se zamykal v pokoji. Další rozdíly ve vzhledu spočívají v tom, že po znovuzrození je Mo Ran opálený a svalnatější, i když stále štíhlý, po pravidelné venkovní práci.

Osobnost

Dětství

Byl laskavým dítětem, které chtělo oplatit druhým laskavost a vzdát se ponižování. Kvůli ranému dětství o sobě často neměl vysoké mínění. Když poprvé formálně uznal Chu Wanninga za svého Shizuna (mistra), jeho přáním bylo mít svatou zbraň jako Tianwen, aby mohl zachránit více životů. Svůj první dojem z Chu Wanniinga popsal jako „zářící“, protože i když o sobě neměl vysoké mínění, bylo to přesně naopak, pokud jde o první dojmy.

… Nejsem ambiciózní. Jen doufám, že se naučím nějaké dovednosti, abych mohl zachránit více lidí. I když jsem hloupý, budu se pilně učit. Dokud se budu snažit sebevíc, Shizun mi nebude vyčítat, že jsem hloupý, Haha….

Minulý život

Jako Taxian Jun byl tyranský, krutý, násilnický a nemilosrdný. Nebyl však příliš chytrý a byl spíše nevzdělaný, protože jen zřídka poslouchal přednášky a lekce Chu Wanninga. Císař byl náchylný k hněvu a postupem času vykazoval známky šílenství.

Extrémně odměňoval a trestal. Když k němu byl někdo laskavý, byl nekonečně loajální, jako například, když si své hluboké city k Shi Meiovi nesl i do svého druhého života. A naopak, byl sadistický a krutý k těm, o kterých měl pocit, že mu ublížili.

Taxian Jun měl také nízkou emoční inteligenci a postrádal obecný přehled o svých vlastních emocích, často se choval způsobem, který byl v rozporu s jeho slovy, a choval se ambivalentně vůči Chu Wanningovi, ke kterému vždy choval komplikované city.

Jeho osobnost během tohoto období je běžně popisována jako Mo Ran 0,5.

Aktuální život

Bezprostředně po svém znovuzrození byl relativně shovívavější. Rozhodl se vyvarovat chybám, které dělal v minulém životě. Pořád měl ‚tlustý‘ obličej (žádná hanba) a byl arogantní. Nenáviděl spravedlivé lidi, kteří spěchají, aby vždy pomohli druhým s těmi nejmenšími problémy. Byl sebevědomý, rozpustilý a drzý. Byl milý k lidem, kterých si vážil, a rád se před nimi choval rozmazleně.

Během této doby začal Mo Ran pociťovat lítost nad svými tvrdými činy vůči Chu Wanningovi a nerad vzpomínal na časy, kdy Chu Wanninga v jejich minulém životě týral, protože byl čím dál zmatenější z iracionality a brutality svého minulého chování. V předchozí časové ose nedával pozor během vyučování a byl spíše nevzdělaný, takže se po znovuzrození rozhodl získat nějaké základní znalosti poslechem učení Chu Wanninga.

Stále měl mnoho svých negativních vlastností a instinktů z doby, kdy byl Taxian Jun, ale své činy zmírnil většinou z nutnosti. V této době ještě nebyla jeho síla plně vyvinuta a nebyl tak mocný, jako když byl v době své smrti.

Jeho osobnost během tohoto období je běžně popisována jako Mo Ran 1.0.

Po nějaké době, díky změnám v událostech, které se staly v tomto životě, si uvědomil, že hlavní události v jeho předchozím životě měly i jinou stránku, o které nevěděl. Plný lítosti nad svými předchozími krutými činy tvrdě pracoval, aby se stal lepším člověkem.

Stal se laskavým, velkorysým a starostlivým. Je také pokorný, ale do té míry, že je sebepodceňující. Zůstává však ohromen pocitem viny za své minulé činy a velmi těžko si odpouští, co udělal Chu Wanningovi, když byl Taxian Jun. Hluboce obdivuje svého Shizuna a dokonce ho nevědomě napodobuje ve způsobu oblékání a chování, čímž si nakonec vyslouží titul Mo Zongshi („velmistr Mo“) za své altruistické činy a vysoké schopnosti. Stal se také trpělivým, chápavým a velmi zběhlým v přemlouvání a rozmazlování Chu Wanninga.

Jeho konečná osobnost je popsána jako Mo Ran 2.0.

Drobnosti

Mo Ran sdílí narozeniny se svým hercem v dramatu Chen Feiyu.

Má rád kořeněná jídla a nesnese vůni kadidla.

Kvůli svému intimnímu vztahu s Chu Wanningem v minulém životě se Mo Ran vzruší, když ucítí jeho vůni – květiny haitang.