Chu Wanning

Chu Wanning ( 楚晚宁, Chǔ Wǎnníng )

 

Jméno


楚晚宁  Chǔ Wǎnníng

 chǔ – jasný; elegantní; bolest; utrpení
 wǎn – večer; noc;pozdní

níng – mír; klid

Zdvořilostní jméno

夏司逆  Xià Sīnì
夏司逆  xià sīnì – homofonní význam „vyděsit tě k smrti“

Titul
Starší Yuheng

玉衡长老  Yùhéng Zhǎnglǎo

Yuheng Noční oblohy
晚夜玉衡  Wǎnyè Yùhéng

Nesmrtelný Beidou
北斗仙尊 Běidǒu Xiān-zūn

Sekta

Vrchol Sisheng (mistr)

Sekta Rufeng ( hostující mistr, dříve)

Chrám Wubei ( dříve)

 

Status – žije

Věk – 32

Pohlaví – muž

Narozen – 9. září

Rodina

Manžel – Mo Ran

Element

Kov ( útok)

Dřevo ( léčení)

Zbraň

Tianwen

Jiuge

Huaisha

Přidělené zvíře – Bílá kočka

Hlas manhua

Jiang Guangtao 

Drama

Luo Yunxi (adult)

Lin Ziye (child)

 

 

Když nevíš, jak zachránit ostatní, jak zachráníš sebe?

Chu Wanning, kapitola 103

Chu Wanning (楚晚宁, Chǔ Wǎnníng) je starší z vrcholu Sisheng, stejně jako mistr Mo Ran, Xue Meng a Shi Mei. Je jedním z nejmocnějších kultivujících a vlastníkem tří svatých zbraní.

Vzhled

…Tento muž je štíhlé postavy a elegantního vzhledu s aurou transcendentální svatosti, s tváří vytvořenou s pohlednou krásou…

…jeho výraz byl ostrý jako čepel, jeho fénixové oči šikmo vzhůru, nos uhlazený a tenký, samotný vzhled sofistikovaný a rafinovaných způsobů, ale s drsností v očích, vypadal obzvláště vzdáleně a chladně….

…Nosí sněhově bílý satén s vnější rouškou ze stříbrného hedvábí se vzorem mraků, protože je jedinou osobou, která nemusí nosit modrou uniformu sekty se stříbrným zdobením…

Vždy je oblečený v bílém, což vede k několika přezdívkám od mužských žáků vrcholu Sisheng, jako je „Bílý duch“, „Malé zelí Napa“, „Velká Mantou (bílá buchta)“, „Malá vdova“.

Má nízké sebevědomí, pokud jde o jeho vzhled, protože se nespravedlivě srovnává s jemnou, ženskou krásou Shi Meie, kterou Mo Ran podle všeho preferuje. Často je však popisován jako velmi atraktivní s ostrými a mužnými rysy, ačkoli jeho vnější chlad a zastrašující povaha způsobují, že ostatní se zdráhají prodlévat na jeho kráse.

Je také popisován jako vysoký (pravděpodobně se odhaduje na 178 až 180 cm, i když protichůdné popisy v románu poskytují určitý zmatek), s dlouhýma nohama a silným, ale štíhlým pasem.

Další charakteristické fyzické rysy, které má Chu Wanning, je piha za uchem a jizva na hrudi.

Jako Chu Fei (choť Chu) ve svém minulém životě má propíchnuté ucho ozdobené červenou náušnicí vyrobenou z Taxian Junovy krve, aby zvýšil svou citlivost.

Osobnost

Chu Wanning je extrémně spravedlivý a pevně věří v upřednostňování blahobytu lidí před svými vlastními touhami a osobními vztahy, které se staly katalyzátorem jeho velkého konfliktu s jeho učedníkem Mo Ranem v jejich předchozím životě.

Věří v prosazování spravedlnosti a férovosti, trvá na tom, že dostane trest 200 bičování a manuální práci, dokonce i jako vážený starší Yuheng z vrcholu Sisheng a utrpí zranění od Ducha slečny s tím, že pokud nedostane plný trest (kvůli bičování civilistů členů rodiny Chen ze hněvu nad jejich nemorálními činy), že v budoucnu nebude mít tvář trestat ostatní.

Chu Wanning si je velmi dobře vědom toho, že je postaven na piedestal a zbožňován do nereálné míry ostatními, přičemž je často mylně považován za asketu. Naopak má nízké sebevědomí, označuje se za ošklivého, špatného a nesympatického. Je obzvláště nejistý, pokud jde o jeho vzhled, který jde až k pohledu do zrcadla a negativních komentářů o jeho rysech. Raději by se držel před ostatními a tiše trpěl, často používá hněv k maskování a odvracení od svých zranitelnějších emocí, jako je osamělost, bolest a touha po milovaném.

Navzdory svému ostrému jazyku má měkké srdce a bez ohledu na situaci by nikdy nedovolil, aby byli jeho žáci vystaveni nebezpečí. Místo toho je chrání a udržuje v bezpečí, čímž si často způsobí těžká zranění. Přesto nespěchá chválit své žáky nebo je povzbuzovat, aby při řešení případu přicházeli s teorií nebo vysvětlením. Zkrátka je to velký „tsundere“, tím si od lidí kolem sebe vytváří spoustu nedorozumění.

Chu Wanning je sebereflexivní a má sklon obviňovat se, a to i za záležitosti, které nejsou jeho odpovědností, jako je nepřiměřená sexuální přitažlivost jeho žáků k němu.

Přestože má své róby každý den čisté a upravené, neuklízí svůj dům a nepere. Má hubenou tvář a snadno se uvede do rozpaků a nerad o svých emocích mluví nebo navenek vyjadřuje své emoce. Chu Wanning nenávidí lidi, kteří si před ním navzájem projevují náklonnost. Občas může být také nešikovný, zvláště když je středem pozornosti.

Drobnosti

Jeho tituly odkazují na souhvězdí Velké medvědice (玉衡, Yùhéng) a asterismus Velký vůz (北斗, Běidǒu).

Chu Wanningovy zbraně, Tianwen, Jiuge a Huaisha jsou pojmenovány po dílech slavného čínského básníka a politika Qu Yuana.

V době přiznání Mo Rana (včetně 5leté izolace) mu bylo 32 let.

Oficiálně se Chu Wanning uvádí 180-181cm. V knize se říká, že je asi tak vysoký jako dospělý Xue Meng (178 cm), vyšší než dospívající Mo Ran (179 cm), ale při mnoha příležitostech o něco menší než dospělý Mo Ran (189 cm). S největší pravděpodobností má Chu Wanning 180 cm.

Když šel Chu Wanning pro svou zbraň, potkal Kunpenga, který ho požádal, aby mu přinesl knedlík.

Má rád sladké a nemůže jíst kořeněná jídla.

Bojí se výšek, kvůli tomu téměř nikdy nepoužívá svůj meč k létání.

Má stejné znamení zvěrokruhu (Leo) jako jeho herec v dramatu Luo Yunxi.